Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Muzeum Martyrologii w Słońsku otwarte

  • Napisane przez  por. Martyna Fedro-Samojedny
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
Muzeum Martyrologii w Słońsku otwarte

Delegacja 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej uczestniczyła w otwarciu zmodernizowanego Muzeum Martyrologii w Słońsku.

Janusz Krzyśków, Wójt Gminy Słońsk dokonał otwarcia zmodernizowanego Muzeum Martyrologii oraz odsłonięcia pomnika pamięci ofiar reżimu nazistowskiego z lat 1933-1945. W uroczystości uczestniczyli żołnierze dywizjonu przeciwlotniczego na czele z podpułkownikiem Dariuszem Gajkiem. Na placu przed pomnikiem odczytany został apel poległych, a kompania honorowa oddała salwę honorową. Podpułkownik Dariusz Gajek złożył wiązankę kwiatów na cmentarzu gdzie pochowano zamordowanych w Sonnenburgu, czyli dzisiejszym Słońsku.

Muzeum Martyrologii w Słońsku zostało otwarte w 1974 roku w celu upamiętnienia ofiar zamordowanych w tamtejszym obozie koncentracyjnym, który po roku funkcjonowania został przekształcony w ciężkie więzienie. Przez 30 lat budynek nie był remontowany i wymagał natychmiastowej naprawy. Modernizacja była możliwa dzięki współpracy polsko-niemieckiej oraz funduszom z programu Europejska Współpraca Terytorialna.

Żołnierze dywizjonu przeciwlotniczego od lat współpracują z władzami gminy Słońsk. Uczestniczą w uroczystościach organizowanych na terenie miasta i gminy, a także organizują wiele atrakcji w postaci pokazów sprzętu i szkoleń np. z udzielania pomocy medycznej dla mieszkańców.Zdjęcia: st. szer. Łukasz Kermel

 

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas