Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Srebrny jubileusz Miniaturek !

  • Napisane przez  Anna Wyczachowska
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
Srebrny jubileusz Miniaturek !

Artystyczny zespół taneczny MINIATURKI obchodził 25-lecie działalności. Od ćwierć wieku zespół aktywnie działa przy Klubie Wojskowym 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie.

Na specjalny, jubileuszowy koncert przybyli zaproszeni goście, przyjaciele, sponsorzy a przede wszystkim obecni i byli członkowie zespołu.

5 lat temu, podczas obchodów 20-lecia działalności zespołu MINIATURKI, jego członkowie zastanawiali się, czy za pięć lat ponownie w sali widowiskowej Klubu 17 WBZ w Wędrzynie rozbrzmiewać będzie piosenka „Dziś jubileusz swój mamy…”. I stało się!!! Po pięciu latach zespół nadal działa, odnosi sukcesy i uprzyjemnia codzienność mieszkańcom Wędrzyna.

25 lat to nie tylko suche fakty, daty czy wydarzenia. To również, a może przede wszystkim, wspomnienia, uczucia i refleksje.

„Zespół MINIATURKI jest również częścią nas. Skrawkiem naszego życia. Bo wszystkich nas, niezależnie od wieku łączy jedno – wspomnienia związane z tym zespołem” – powiedziała Anna Wyczachowska, założycielka zespołu.

Aleksandra Dżuman – instruktor, opiekun i choreograf zespołu MINIATURKI postanowiła, aby ten dzień obfitował w wiele niespodzianek. Jedną z nich był film ukazujący 25-lecie działalności zespołu. Niejedna łza popłynęła z oka widza podczas oglądania relacji. Na wędrzyńskiej scenie po wielu latach wystąpiły byłe artystki zespołu: Magdalena Geldner, Julia i Sara Król, Joanna Gacek oraz Beata Kurz. Dziewczyny postanowiły wrócić na deski klubu i jeszcze raz pokazać się wędrzyńskiej publiczności. Swoim występem stworzyły nastrój prawdziwej radości i swobodnej zabawy.

Dorobek artystyczny zespołu wcale nie jest taki miniaturowy. Zespół ma na swoim koncie szereg sukcesów. Pierwszym programem, który rozpoczął dobrą passę MINIATUREK było widowisko „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. A zaraz po tym powstawały widowiska estradowe takie jak „Muzyczny jadłospis”, „Na zło w bajce” czy „Sabat czarownic”. Kolejne estrady: „Grunt to dobrze zjeść”, „Mucha Flejtucha”, „Smokoland” czy „Podwodny świat” przyczyniły się do zwycięstwa i otrzymania tytułu laureata podczas Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego w Grudziądzu i Kołobrzegu.

Taniec, muzyka, słowo i piosenka zawsze wypełniały program występów, a bogactwo kostiumów i rekwizytów sprawia, że każdy koncert z MINIATURKAMI pozostawia niezapomniane wrażenia w sercach publiczności.

Po koncercie uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek, a na jubilatki czekały torty ufundowane przez Bożenę Sławiak – Posła na Sejm RP oraz Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe LEKS z Sulęcina. Każdy członek zespołu MINIATURKI oprócz słodkości otrzymał w prezencie: fotoalbum od Dariusza Ejcharta – Starosty Sulęcińskiego, czapeczki od Michała Deptucha – Burmistrza Sulęcina, kubeczki z logiem zespołu od Patryka Lewickiego – Vice Przewodniczącego Rady Powiatu oraz maskotki od Klubu 17 WBZ w Wędrzynie.

Bohaterom sceny, za dostarczanie widzom niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, za serce i pasję, które niezmiennie towarzyszą pracy artystycznej podziękowały Anna Wyczachowska i Aleksandra Dżuman – konferansjerzy uroczystości.Zdjęcia: Maciej Barden, klub 17WBZ

 

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas