Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Musical z Bukowca pt. „To co ważne". Premiera

  • Napisane przez  Iwona Wróblak
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
Musical z Bukowca pt. „To co ważne". Premiera

To już czwarty Projekt Stowarzyszenia Wsi Bukowiec „Działajmy Razem". Pamiętamy ogniowe widowiska Zespołu „Bombastic", uczestniczyli w kilku lokalnych imprezach. Stowarzyszenie działa bardzo prężnie, sołtys wsi pani Gabriela Góra, twórca, wykonawca i nadzorca przedsięwzięcia – jak mówią o niej ze sceny, ma wiele pomysłów i umie zachęcić innych do pracy nad ich realizacją. O tym, że można zrobić wszystko, co się zamarzy, wiemy nie tylko z haseł tego Projektu unijnego. To się realizuje. Wybiera lidera, opiekuna grupy i działa.

 

RAZEM naprawdę możemy wiele, wiemy to na przykładzie wsi Bukowiec. Prężna pani sołtys, grupa kompetentnych ludzi jej pomagających, i co ważne, jest wśród tych zapaleńców młodzież. Co mnie akurat nie dziwi, bo w Międzyrzeczu jest ich, młodych pracowitych ambitnych ludzi, dużo. Mówi się, że na wsi jest ich mniej – okazuje się, że to nieprawda. Już szykują kolejną inicjatywę, tym razem będzie to tworzenie mediów, czyli przygoda z dziennikarstwem.

Aleksandra Kozłowska, Maciej Merda, Paulina Majkowska, Izabela Siwek, Wioleta Góra, Paulina Bienias, Kamil Siwek, Monika Ramicka, Małgorzata Toczek, Bartłomiej Kozłowski stworzyli spektakl – musical. Scenariusz napisała i wyreżyserowała go Paulina Staniec, nauczycielka w naszej Szkole Muzycznej I.stopnia.

Taniec i Muzyka, o tym jest musical. To wrota do współczesnej młodzieży, język porozumienia z nimi. Muzyki słuchają w dużej ilości. Są też w naturalny sposób witalni, ruch jest ich stylem życia. O to chodzi, by pokazać im radość wynikającą z tańca. Mottem, który przewija się przez widowisko, są układy taneczne – jeśli (je) tańczą, są szczęśliwi. Sceną widowiska jest Szkoła Tańca, chodzą do niej, aby się realizować artystycznie. I społecznie też oczywiście, zawierane są w Szkole przyjaźnie, sympatie, nauce towarzyszą rozterki i nieporozumienia, to soczewka życia. Spektakl się podoba, bo jest muzyczny. Jest w nim dynamika i ruch, śpiew – wszystko czego możemy się spodziewać po musicalu. Otrzymał Nagrodę Główną National Dance School. Organizator turnieju formacji tanecznych „Wytańczyć przyjaźń" przekazuje stypendium dla całego Zespołu „Czarno- Biali".

Sponsorzy: Stowarzyszenie Wsi Bukowiec „Działajmy Razem", Polsko – Amerykańska Fundacja „Wolność", Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse", MOK. Organizatorzy dziękują za wsparcie Lokalnej Grupie Rybackiej Obra-Warta (Ewa Walkowiak).

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas