Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Brel raz jeszcze

Brel raz jeszcze

Międzyrzecki Ośrodek Kultury zaprasza w dniu 14 października o godz. 19:00 na koncert "Brel raz jeszcze" . To propozycja sceniczna Janusza Zbiegieła, krakowskiego aktora i paryskiego stypendysty "Conservatoire Mobel'l Alice Don", ale nie jest ani recitalem, ani estradą piosenki.

 

Jest mięsistym teatrem, którego siła to organiczne zespolenie śpiewanej po francusku piosenki i komentującego każdy z 11 przebojów Brela ("Matylda", "Następny", "Piosenka Jacky'ego", "Burżuje" , "Moje dzieciństwo" , Starzy kochankowie", "Nie opuszczaj mnie" , "Staruszkowie" , , "Przyjdę" , "Amsterdam" i "Poszukiwanie" tekstu-wyznania, fragmentu listu do żony. Te cytaty, zresztą stanowiące dokument tragicznego splotu życia i twórczości wypowiada aktor po polsku. Jest miarą artystycznej ekspresji, że 70-minutowy spektakl chłonie publiczność jednym tchem, że wychodząc oszołomiona ma wrażenie żywego kontaktu z nieżyjącym Mistrzem i jego wspaniałą, ciągle obecną w uchu, piosenką, że pozostaje poruszona jego pełnym dramatu życiem osobistym.

Warto dodać, że opiekunem artystycznym spektaklu Zbiegieła, który okazał się rewelacją artystyczna Giełdy Inicjatyw Aktorskich organizowanej przez "Rampę" w roku 1998, była Krystyna Janda.

bRELLLL

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas