Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Adam Zalas i warsztaty gitarowe w Szkole Muzycznej

Na zaproszenie dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu Małgorzaty Telegi przyjechał na koncert Adam Zalas, wirtuoz gitary klasycznej, znany muzyk, pedagog i propagator muzyki gitarowej. Odwiedził nas także po to, by dać kilka cennych lekcji uczniom klas gitarowych. Warsztaty trwały przez cały dzień.

Czytaj dalej...

Agnieszka Indycka. Promocja książki – Archeologia Mederecensis

Tak wielu archeologów na raz, jak tego dnia, nie gościmy często w naszym muzeum. Długa kolejka ustawiła się w sali starościńskiej, najpierw aby wręczyć kwiaty, potem uzyskać odręczną autorki dedykację. Publikacja mogła być wydana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego – starosta Grzegorz Gabryelski osobiście był obecny.

Czytaj dalej...

IV Międzyrzecka Uczta Chórów Amatorskich

IV Międzyrzecka Uczta Chórów Amatorskich (MUCHA) ma charakter jednodniowego Festiwalu. Organizatorem jest Stowarzyszenie Międzyrzecki Chór Kameralny w Międzyrzeczu przy współudziale Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.

Czytaj dalej...

Festiwal to nie tylko koncerty

Festiwal „Muzyka w Raju" to nie tylko koncerty, otwarte próby, transmisje i nagrania radiowe. Znakomita akustyka kościoła w Paradyżu oraz atmosfera sprzyjająca systematycznej pracy artystów nad nowymi programami tworzą unikalne warunki do realizacji produkcji fonograficznych.

Czytaj dalej...

Przedsionek Raju – przedostatni koncert - w Międzyrzeczu

Czasza pięknie sklepionej piwnicy w zamkowej bastei to wspaniałe miejsce na koncert muzyki klasycznej, Raju dla uszu. Szkoda, że w tak niedużym stopniu jest wykorzystywana do tych celów... Renesansowa muzyka wspaniale koresponduje z pamięcią zapisaną gdzieś tu, tkwiącą w spoinach cegieł, co przetrwały szwedzkie wojny i również czasy po nich następujące, te współczesne także.

Czytaj dalej...

Przedsionek Raju 2014 - koncert w Międzyrzeczu

Szanowni Państwo, to przedostatni dzień sierpniowej części cyklu „Przedsionek Raju". W Międzyrzeczu, w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej wystąpi po raz ostatni w tym roku zespół fletów prostych Snów Consort. Występ rozpocznie się o godzinie 19:00. 

Czytaj dalej...

XII edycja festiwalu „Muzyka w Raju” 16 - 24 sierpnia 2014

Po raz kolejny do tej samej rzeki

Tego podobno nie wolno robić. Poza tym wszystko już było. Kolejny raz to samo.

Dylemat towarzyszący wszystkim działaniom cyklicznym, zwłaszcza jeśli ich poprzednie wersje były udane, a przynajmniej nie okazały się kompletną katastrofą.

Z jednej strony chciałoby się zachować jak najwięcej z tego, co się powiodło, bo nie ma powodu, by zmieniać sprawdzone rozwiązania. Z drugiej, z samej natury cykliczności (a więc występowania jedynie co pewien czas) wynika, że działanie jest udane, ponieważ to właśnie w tym konkretnym miejscu i w tym konkretnym momencie doprowadzono do szczęśliwego połączenia tego, co w innych okolicznościach mogłoby dać efekt nieporównanie gorszy.

Cykliczność wyrasta na założeniu, że jeśli coś wydarzyło się raz i odniosło sukces, to należy to powtarzać. To założenie oparte jest wszakże na wątpliwej jakości przesłance. To, że odnosimy sukces raz, nie znaczy, że odniesiemy go po raz kolejny.

Wynika z tego, że powodów, dla których udane zjawisko jednorazowe przekształca się w satysfakcjonujące zjawisko cykliczne, należy szukać szerzej i nie sprowadzać go wyłącznie do finalnego efektu, jakim, w naszym przypadku, jest zestaw koncertów składających się na festiwal „Muzyka w Raju".

Jeśli miałbym być szczery, to istniało wielkie prawdopodobieństwo, że pierwsza edycja „Muzyki w Raju" będzie jej edycją ostatnią. Nie dlatego, że ktoś festiwalu nie chciał, że nie było na niego pieniędzy albo pomysłów. Wydawało się po prostu, że nie uda się po raz kolejny zbudować takiej samej koncentracji, takiego zaangażowania, a więc nie uda się raz jeszcze doprowadzić do szczęśliwego połączenia rzeczy, które zadecydowały o wyjątkowości pierwszego festiwalu. Dlaczego poświęcić miesiące pracy czemuś, co najprawdopodobniej przyniesie rozczarowanie?

W podjęciu decyzji o kontynuacji pomogła refleksja nad okolicznościami, które sprawiły, że tak wiele osób zaangażowanych w pierwszy festiwal uznały go za doświadczenie wyjątkowe i, co tylko wzmacniało wątpliwości, na swój sposób niepowtarzalne.

Im dłużej się nad tym zastanawiałem, tym częściej dochodziłem do przekonania, że powody powodzenia pierwszej „Muzyki w Raju" leżały w dużej części poza samymi festiwalowymi wydarzeniami. One były artystycznym wyrazem tego, co się w Paradyżu działo, ale festiwal do muzycznych przejawów tej szczególnej sytuacji się nie ograniczał.

Czytaj dalej...

Przedsionek Raju w Wysokiej

Dzisiaj, we wtorek 5 sierpnia „Przedsionek Raju" odwiedzi kolejne miejsca na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. W o godzinie 20:00 w kościele pw. św. Barbary w Wysokiej wystąpi po raz pierwszy w tym roku francuska wiolonczelistka Elena Andreyev.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas