Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Tym razem Mirka pomaga dzieciom!

  • Napisane przez  Mirka
  • Komentarze:DISQUS_COMMENTS
Tym razem Mirka pomaga dzieciom!

Druga już edycja „Charytatywnego Kiermaszu Książki” odbędzie się w dniach 18-19 lipca w Pszczewie, podczas Jarmarku Magdaleńskiego.Tegoroczny Charytatywny Kiermasz Książki jest zorganizowany na rzecz Jacka Cyranika ze Stoków oraz Denisa Klepczarka z Policka - chłopców chorujących na złożone wady wrodzone.
Całkowity dochód ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony dla chłopców na ich dalsze leczenie oraz rehabilitację.
Akcja organizowana jest pod patronatem PZ Caritas w Pszczewie.

J A C E K jest 12-letnim chłopcem z MPD (Mózgowe Porażenie Dziecięce), Epilepsją i Retinopatią wcześniaczą 5. stopnia. 11. lat temu rodzice chłopca starali się o operację oczu Jacka w Klinice "Schepens Retina Associates Foundation" w Bostonie, bo w Polsce nie było to możliwe. Mimo usilnych starań nie udało się zebrać potrzebnej kwoty. Gdy Jacek ukończył 10 miesięcy zrobiono mu operację oczu w Palidoro we Włoszech. Niestety było już za późno. Siatkówki w obu oczach zaczęły już... twardnieć. Usunięto tylko zaćmy i założono lekarstwo, aby zmiękczyć siatkówki - bez rezultatu.

Obecnie Jacek ma tylko poczucie światła. Tak samo jak operacja oczu potrzebna jest mu rehabilitacja. Jednak aby rehabilitacja przynosiła ona efekty, musi być systematyczna i stała. Rodzice jeżdżą z Jackiem na turnusy rehabilitacyjne 6-8 razy w roku do specjalistycznych ośrodków. Kompleksowa i intensywna rehabilitacja przynosi rezultaty. Chłopiec staje się silniejszy, lepiej trzyma głowę, siedzi bez trzymania podpierając się rączkami przez kilka minut, powtarza niektóre samogłoski, imiona, odgłosy zwierząt, umie samodzielnie zjeść batonika trzymając go w rączce. Dzięki wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne Jacek robi duże postępy zarówno ruchowe, jak i intelektualne. Niestety, gdy pojawiła się Epilepsja, chłopiec musi ćwiczyć więcej, by uzyskać ten sam efekt. Mimo wszystkich przeciwności losu nie poddaje się.

Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego to wydatek ok. 5.000 zł. Na samą rehabilitację Jacka potrzeba ok. 40.000 zł na rok. Pomimo ogromnych starań rodzicom Jacka bardzo trudno uzbierać rokrocznie tak wielką sumą pieniędzy na leczenie syna. Każdy dzień, miesiąc to walka o środki na dalszą rehabilitację Jacka. Chodź nieraz pojawia się bezsilność wobec trudności życiowych, rodzina Jacka nie przestaje wierzyć, że chłopiec będzie mógł prowadzić zdrowsze życie.

D E N I S urodził się 6. września 1997 r. z zespołem wad wrodzonych. Chłopiec choruje na zespół Klinefeltera, małogłowie, zarośnięte małżowiny uszne (przez co nie słyszy). Ponadto chłopiec posiada hipernatremię oraz spastykę czterokończynową.

Denis wymaga codziennej pielęgnacji oraz systematycznej rehabilitacji. Jest także objęty stałą opieką specjalistów, Poradni Żywienia i Ośrodka Rehabilitacyjnego w Stobnie k/Piły. 
Rehabilitacja chłopca jest bardzo kosztowna i wymaga wielu nakładów finansowych, które muszą ponieść jego rodzice. W ramach zajęć rewalidacyjno-wychowawczych chłopiec ma ćwiczenia usprawniające w domu, ponadto codziennymi masażami chłopca zajmuje się jego mama. Dzięki zbiórce plastikowych zakrętek zakupiony został sprzęt niezbędny do codziennego funkcjonowania Denisa.
Niestety z braku środków finansowych Denis wyjeżdża jedynie na jeden turnus rehabilitacyjny w roku. Koszt takiego jednego wyjazdu to ok. 5.000zł.

Od października ubiegłego roku stan zdrowia Denisa się pogorszył. Chłopiec walczył o życie, był długo hospitalizowany. Od tamtej pory ma powikłania, jest bardziej narażony na infekcje niż kiedykolwiek wcześniej. Pojawiły się także problemy z dłuższym siedzeniem w wózku. Chłopiec ma pogorszony stan zdrowia i nie ma możliwości przeprowadzenia operacji ortopedycznej. 
Od marca br. Denis jest żywiony przez zgłębnik żołądkowy. Karmiony drogą doustną zaczął krztusić się pokarmem, przez co doszło u niego do zapalenia płuc. 
Ponieważ Denis jest karmiony przez zgłębnik jego rodzice ponoszą duże koszty związane z taką dietą, związane z zakupem plastrów, zgłębników, środków do pielęgnacji. Rzeczy te są niezbędne, a niestety nie są refundowane.

Pomimo ciężkiej choroby oraz codziennych trudności Denis jest bardzo dzielnym i pogodnym chłopcem. Uwielbia kontakt z końmi. I choć nie może już na nich jeździć, jest przy nich szczęśliwy i uśmiechnięty.
Rodzice chłopca walczą o syna każdego dnia, o jego lepszy stan zdrowia oraz o środki na dalsze leczenie.

****

Aktualnie trwa zbiórka książek na Kiermasz.

Jeśli zatem posiadacie książki, które już przeczytaliście, do których już nie powrócicie...Książki, które niepotrzebnie kurzą się na półkach, strychach czy są zamknięte w kartonach... Podzielcie się nimi! Przekażcie książki na szlachetny cel!

Książki można przynosić lub przesyłać na adres:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczewie
ul. Zamkowa 20
66-330 Pszczew

Można je także oddać w Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu na os. Centrum - od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty od 10.00-15.00. Zbiórka książek będzie trwała do 25.06. do godz. 15.00.

Każda przekazana przez Was książka na Kiermasz pomoże w zebraniu środków finansowych na leczenie oraz rehabilitację Jacka i Denisa!

I jeszcze link do stronki, gdzie są na bieżąco informacje o całej akcji:

https://www.facebook.com/events/833409843410258/

przekaz-ksiazke-zbiorka-2015-plakat

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas