Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Pomóżmy Oldze i jej połowie serduszka

Pomóżmy Oldze i jej połowie serduszka

Nie raz już nasza społeczność udowadniała, że chcieć znaczy móc i potrafimy zjednoczyć się ponad podziałami. Jak informowaliśmy dziś mają swoje święto Ratownicy Medyczni... teraz kierujemy do Was prośbę  o pomoc rodziców pewnego maleństwa... dzięki niej każdy z Nas może stać się nie medycznym ale ratownikiem... 

Dziś jesteśmy szczęśliwymi rodzicami pomimo przeciwności, jakie rzuca nam pod nogi los. Patrząc na Olgę, każdy dzień jest dla nas wyjątkowy i nie wyobrażamy sobie, życia bez niej. Nasza córcia jest wspaniałym dzieckiem, pełnym energii, zawsze uśmiechniętym i radosnym, jednocześnie jest jak tykająca bomba. By móc się normalnie rozwijać, nie męczyć się przy każdym wysiłku i cieszyć się życiem powinna mieć wykonaną korektę wady, która polegać ma na włączeniu spływu z żył wątrobowych do krążenia Fontana. Chcąc poprawić jakość życia naszej Olgi skonsultowaliśmy jej wadę serca z prof. Edwardem Malcem, który operuje tak ciężkie przypadki w Klinice Uniwersyteckiej w Münster w Niemczech. Operacja planowana jest na II połowę 2015 r., ale koszt tej operacji na chwilę obecną, to aż 36 500 EURO.

Historia Olgi

Wszystko zaczęło się w 24 tygodniu ciąży, gdy dowiedzieliśmy się, że nasze pierwsze, upragnione dziecko ma bardzo ciężką wadę serca, dla nas świat stanął w miejscu i zadawaliśmy sobie pytanie, dlaczego to właśnie nam. Poinformowano nas, że śmiertelność dzieci z tą wadą to 70-80%. Pozostało nam się modlić i prosić Boga, że skoro nam ją dał, niech teraz nam jej nie odbiera. Najpiękniejszy dzień naszego życia – narodziny naszego pierwszego dziecka – stał się jednocześnie początkiem dramatycznej walki o życie córeczki, walki, która trwa do dziś.olga darmograj plakat mini

W Warszawie 03 sierpnia 2011 r.  przyszła na świat nasza długo wyczekiwana córka Olga, która urodziła się z połową serduszka. Wrodzona wada serca pod postacią: zespołu hipoplazji lewego serca - niedorozwój lewej komory i zastawki dwudzielnej, zwężeniem drogi odpływu lewej komory ze wspólnym przedsionkiem, nieprawidłowym spływem żył systemowych, dodatkową żyłą główną górną prawostronną, zwężeniem prawej żyły płucnej oraz tętnicy płucnej, odwróceniem trzew. Po urodzeniu widzieliśmy ją może przez pół minuty, pierwsze króciutkie powitanie, policzek do policzka i tylko tyle. Podano córci lek prostin, który podtrzymywał Olgę przy życiu. Na Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, gdzie przebywała mogliśmy ją tylko odwiedzać.

                W piątej dobie swojego życia Olga została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie 29 sierpnia 2011 r. wykonano pierwszy etap korekcji wady – operację metodą Norwooda w modyfikacji Sano. Po operacji serduszko Olgi było tak obrzęknięte, że niemożliwe było zamknięcie klatki piersiowej. Udało się dopiero w drugiej dobie.

Do domu wróciliśmy dopiero 14 października 2011 r., ponieważ Olga borykała się z zapaleniem płuc, rota i adeno wirusami. Byliśmy szczęśliwi, a zarazem pełni obaw, gdyż nie wiedzieliśmy, co przyniesie nam kolejny dzień.

Rok 2012 był rokiem kwalifikacji córki do kolejnego etapu. Olga przeszła szereg specjalistycznych badań (tj. cewnikowania serca, angio ct, echa serca), szereg znieczuleń oraz setki wkłuć. Córcia  z każdym dniem traciła apetyt, całe dnie przesypiała i z wielkim trudem potrafiła wykrzesać uśmiech na swojej buzi. Wyczerpane serduszko nie mogło dłużeć czekać. Drugi etap odbył się 15 stycznia 2013 r., w którym nasza córka przeszła kolejną bardzo skomplikowaną operacje – zewnątrzsercowa operacja Kawashimy, prawostronne, dwukierunkowe zespolenia Glenna w krążeniu zewnątrzustrojowym.  

Podczas trzynastogodzinnej operacji, gdy lekarze walczyli o zdrowie Olgi, my modliliśmy się w kapliczce szpitalnej w intencji naszej córci. Całą mszę, ze łzami w oczach, prosiliśmy Boga, żeby operacja się udała i żeby Olga żyła. Operacja zakończyła się pomyślnie, lecz stan naszego dziecka był bardzo ciężki. Podobnie jak po pierwszej operacji, zamknięcie mostka odbyło się w drugiej dobie. Olga na Oddziale Intensywnej Terapii przebywała 8 dni  i stan jej zdrowia, co dzień się poprawiał. Po mimo tak trudnej operacji serca, nasza dzielna córcia i jej silna wola życia pozwoliły na powrót do domu 14 lutego 2013 r. Po operacji staraliśmy się przywrócić normalność w nasze życie, dni upływały nam na poznawaniu świata i na zabawie, które przeplatane były częstymi wizytami w szpitalu. Blizna wzdłuż jej klatki piersiowej nie pozwalała zapomnieć, że to jeszcze nie koniec.

17 czerwca 2014 r. została przeprowadzona kolejna operacja, która polegała na podwiązaniu żyły będącej ujściem dosercowym żyły głównej dolnej i żył z lewej części wątroby.  Efekt operacji był natychmiastowy, ponieważ poziom saturacji wzrósł z 72-78% do 92%. Po 10 dniach dostaliśmy wypis i mogliśmy wrócić domu.

Teraz walczymy o lepsze jutro dla naszej córci. Taką nadzieję dał nam prof. Edward Malec kwalifikując Olgę na kolejną operację, która ma odbyć się w Niemczech. Niestety nie jesteśmy w stanie sami pokryć kosztów związanych z operacją i leczeniem naszego dziecka, dlatego zwracamy się do ludzi dobrego serca z prośbą o wsparcie. Wierzymy, że dzięki Państwa hojności uda nam się zebrać potrzebną kwotę.

Rodzice Olgi – Aneta i Marcin

Darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe
PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843

Rachunek na zbiórkę publiczną w 2014r. (aktywny do końca 2015r.)
PL 02 1160 2202 0000 0001 5118 9430

Nr konta na wpłaty w euro
PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: Olga Darmograj 

 

http://www.sercedziecka.org.pl/podopieczni/potrzebuja-pomocy/1539-darmograj-olga.html

emiedzyrzecz.pl przyłącza się do prośby pomóżmy tej przesympatycznej Międzyrzeczance i jej rodzicom!!

olga darmograj plakat ulotka

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas