Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Rekordowy i wyjątkowy JBL Triathlon Sieraków

Rekordowy i wyjątkowy JBL Triathlon Sieraków

Może nie związane z naszym miastem, może nie z regionem ale tuż za miedzą i niezwykłe fajnie  zorganizowane i duże wydarzenie... dlatego postanowiliśmy o tym napisać! 

Zaplanowany już w ten weekend (30.05-01.06.2014) JBL Triathlon Sieraków na stałe wpisał się już w harmonogramy imprez sportowych i podbił serca miłośników triathlonu.

 

W tym roku – dzięki zaangażowaniu reprezentacji „Biegiem na pomoc" – zawody będą okazją do tego, by wesprzeć szczytny cel i dobrze się bawić. Ze względu na rekordową frekwencję uczestników i zwiększone limity startowe, akcję będzie mogło wspomóc nawet ponad 1600 „ludzi z żelaza".

Wśród reprezentantów Teamu Biegiemnapomoc.pl, którzy zapowiedzieli swój udział w zawodach będą: aktor i reżyser, Piotr Nowak oraz dziennikarz i maratończyk, Marek Kacprzak. Ambasadorzy akcji „Biegiem na pomoc" wspierają Fundację SYNAPSIS w zbiórce funduszy na pierwszy w Polsce program diagnozy autyzmu i kompleksowej terapii (m.in. psychologiczno – pedagogicznej) dla niemowląt i małych dzieci. Poza tym promują wiedzę na temat autyzmu.

To dopiero początek

– Mamy nadzieję, że do naszych gości dołączą też inni triathloniści startujący w Sierakowie. Wystarczy, że umieszczą na swoich strojach hasło lub logo akcji i w ten sposób pomogą promować wiedzę na temat niepełnosprawności jaką jest autyzm – mówi Wojciech Kruczyński dyrektor Endu Sport i współorganizator JBL Triathlon Sieraków. – Wierzymy, że rozpoznawalne nazwiska w połączeniu z dobrym sercem wszystkich uczestników i lokalnej społeczności pozwolą Fundacji SYNAPSIS pomóc najmłodszym. Akcja będzie kontynuowana również przy okazji kolejnych imprez w ramach ENEA Tri Tour.

Wkrótce do grona Piotra Nowaka i Marka Kacprzaka dołączą kolejni znani ambasadorzy. Tegoroczna, rekordowa edycja JBL Triathlon Sieraków wpisuje się bowiem w nową odsłonę akcji Fundacji SYNAPSIS. Jedną z trzech możliwości przyłączenia się do niej jest zwiększanie świadomości na temat autyzmu poprzez start w koszulkach z informacją o autyzmie („Nieść Wieść"). Pozostałe dwie są wyrazem internetowej („Sercem Będąc z maluchami z autyzmem") i finansowej solidarności z najmłodszymi („Wspierać i Zbierać"). Więcej informacji na www.biegiemnapomoc.pl

Zaangażowanie drużyny „Biegiem na pomoc" doskonale wpisuje się w niepowtarzalny, rodzinny klimat imprezy w Sierakowie, która zyskała sympatię triathlonistów, ich przyjaciół, rodzin i kibiców. Począwszy od pierwszej edycji coraz liczniej odwiedzają oni Sieraków i łączą start z wypoczynkiem. Nie inaczej będzie w tym roku. W związku z rekordowym zainteresowaniem w Sierakowie zostanie zastosowany tzw. start barceloński (czyli falami co 10 minut). Uczestnicy, którzy wystartują na dłuższym dystansie pokonają najpierw 1900 m pływania w Jeziorze Jaroszewskim, 90 km jazdy na rowerze oraz na trasie Sieraków-Kwilcz oraz 21,1 km trasy biegowej. Drugi wariant będzie o połowę krótszy.

Przedsmak Poznania

Dla zawodników, osób towarzyszących i kibiców organizatorzy JBL Triathlon Sieraków przygotowali wiele dodatkowych atrakcji.

– Wśród nich będzie m.in. duathlon Tri Kids, na który niedawno rozpoczęły się zapisy oraz Elite Tri Trace, czyli wyścig na profesjonalnym trenażerze. Współorganizatorem zawodów dla dzieci jest klub Cityzen, a z kolei drugie wydarzenie odbywa się we współpracy z Grupą Shimano – przyznaje Wojciech Kruczyński i dodaje, że podczas imprezy w Sierakowie będzie można odwiedzić również specjalną strefę Expo, gdzie zaprezentowane zostaną m.in. triathlonowe nowości. Całym zawodom będzie towarzyszyć też oprawa muzyczna.

Harmonogram startowy JBL Triathlon Sieraków:
SOBOTA 31.05.2014
8.00 – oficjalne rozpoczęcie zawodów
9:00 – start Triathlonu Sieraków na dystansie długim
13:00 – przewidywany pierwszy zawodnik na mecie
17:00 – ceremonia wręczenia nagród Triathlonu Sieraków na dystansie długim

NIEDZIELA 01.06.2014
9:00 – start pierwszej grupy Triathlonu Sieraków na dystansie krótkim
11:00 – przewidywany pierwszy zawodnik na mecie
14:15 – ceremonia wręczenia nagród Triathlonu Sieraków na dystansie krótkim

Szczegóły: http://www.triathlonsierakow.pl/pl/info/harmonogram

Impreza w Sierakowie zainauguruje ENEA Tri Tour i będzie przedsmakiem jego głównego wydarzenia – ENEA Poznań Triathlon. Podobnie, jak w Sierakowie, podczas poznańskiej imprezy zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich będzie pokaz znanej z poprzedniej edycji Grupy Akrobacyjnej „Żelazny". W tym roku wystąpią oni nad Poznaniem aż czterokrotnie. Ponadto dzień przed startem ENEA Poznań Triathlon odbędzie się triathlon dla dzieci. Organizatorzy szykują też wiele innych pozasportowych atrakcji, o których będą informować na bieżąco.

W czasie przygotowań do ENEA Poznań Triathlon w stolicy Wielkopolski odbędzie się szereg imprez sportowych. Szczegóły zostaną przedstawione wkrótce:

Wydarzenia związane z przygotowaniami do ENEA Poznań Triathlon:

• 08.06.2014 ENEA Tri Tour Cross Duathlon (duathlon na poznańskiej Cytadeli)
• 15.06.2014 ENEA Tri Tour Duathlon Kids (duathlon dla dzieci w parku przy Arenie)
• 29.06.2014 ENEA Tri Tour Iron Swim (maraton pływacki nad Maltą)
• 20.07.2014 ENEA Tri Tour Aquathlon (aquathlon nad Maltą)

Kalendarz wszystkich imprez w ramach ENEA Tri Tour:

• 31.05-01.06.2014 JBL Triathlon Sieraków
• 20.06. 2014 Triathlon Kołobrzeg
• 06.07.2014 Triathlon Szczecin
• 26-27.07.2014 ENEA Poznań Triathlon
• 15-17.08.2014 Tour de Tri (Piła )
• 31.08.2014 Panasonic Evolta Triathlon (Borówno)
• 06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo

O ENEA TRI TOUR
Każda z imprez należących do ENEA Tri Tour będzie miała unikalny charakter, a cały cykl podsumowany zostanie na uroczystej gali kończącej sezon. ENEA Tri Tour będzie klasyfikować zawodników według osiągnięć uzyskanych w poszczególnych zawodach. Liczba punktów możliwych do uzyskania w rywalizacji będzie uzależniona m.in. od wybranego przez nich dystansu. Warunkiem uczestnictwa w ENEA Tri Tour będzie start w co najmniej trzech z siedmiu imprez. Oficjalne zakończenie sezonu odbędzie się na przełomie września i października. Nagrodzonych zostanie wtedy ponad 250 zawodników. Sklasyfikowani uczestnicy ENEA Tri Tour otrzymają imienne dyplomy zaświadczające o uzyskanej lokacie wraz z rezultatami wszystkich startów. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano okolicznościowe puchary i nagrody. Wśród uczestników rozlosowany zostanie też samochód Volvo V40 Cross Country ufundowany przez Firmę Karlik - Autoryzowanego Dealera Volvo. Cykl ENEA Tri Tour odbędzie się dzięki zaangażowaniu ENEA, Firmy Karlik - Autoryzowanego Dealera Volvo w Poznaniu i Wielkopolsce oraz dedykowanych partnerów dla każdej z imprez.
O ENDU SPORT
ENDU SPORT Sp. z o.o. kompleksowo organizuje różnego typu wydarzenia – zarówno masowe, jak i kameralne imprezy sportowe w kraju i zagranicą. W swoim portfolio firma posiada m.in. zakończone sukcesem maratony biegowe, imprezy dla dzieci, a przede wszystkim Triathlon Sieraków 2012 i 2013 oraz LOTTO POZnan* Triathlon 2013. Przygotowuje ponadto wydarzenia dla firm, konferencje i szkolenia. Oprócz działalności eventowej, dodatkową działalnością ENDU SPORT jest prowadzenie sklepu ENDU SHOP, który zajmuje się sprzedażą i wynajmem profesjonalnego sprzętu sportowego.

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas